BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ

BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ

Şiddete uğrayan meslektaşımız Dr.Mehmet Ali Balcı’ya destek amacıyla ve Sağlıkta şiddetin son bulması için düzenlenen basın açıklamasına katılan tüm arkadaşlarımıza,Denizli Halk Sağlığı Müdürlüğümüze , Sivil Toplum Kuruluşlarına tek tek çok teşekkür ederiz.

Denizli Aile Hekimleri Derneği (DAHED) Yönetim Kurulu

 

           “HEKİMİNİZE SAHİP ÇIKIN”

 

Denizli Aile Hekimleri Derneği (DAHED) Yönetim Kurulu ve Denizli’de görev yapan Aile Hekimleri Dokuzkavaklar Aile Sağlığı Merkezi önünde toplanarak Aile Hekimi Dr. Mehmet Ali Balcı’ya yapılan saldırıyı kınayarak, “Eğer sağlıkta sağlıklı hizmet almayı istiyorsanız hekiminize sahip çıkın” çağrısında bulundu.  

Dokuzkavaklar Aile Sağlığı Merkezi'nde görevli Aile Hekimi Dr.Mehmet Ali Balcı’ya yapılan saldırıyı Aile Hekimleri Derneği basın açıklaması yaparak kınadı. Basın açıklaması yapan DAHED Başkanı Dr.Suat Erim “Ülkemizde son yıllarda giderek artan sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olayı maalesef ilimizde de yaşanmaktadır. Tüm uyarılara rağmen, hatta çok yakında bir meslektaşımızı Ersin Arslan’ı kaybetmemize rağmen şiddetin önüne geçilemiyor,geçilmiyor.Hekime ve sağlık çalışanına yönelik şiddet tehlikeli boyutta. En son 7 Nisan Salı günü Dr. Mehmet Ali Balcı Dokuzkavaklar ASM’de odasında hasta bakarken bir hastası tarafından darp edilmiştir. Bu olay Denizli’de çalışan sağlık çalışanlarını üzmüş ve yıpratmıştır. Bu olayı ve tüm şiddet olaylarını kınıyoruz. Bu olayların son bulması için gereken caydırıcı önlemlerin alınmasını  bir kez daha ilgilerden talep ediyoruz’’ dedi. 

“BU SON OLSUN”

Başkan Erim “Denizli Aile hekimleri Derneği olarak amaçladığımız görevleri sağlıklı bir şekilde yerine getirebilmek için, ilimizde ve Türkiye’de hekime yönelik şiddete dur diyoruz. Eğer sağlıkta sağlıklı hizmet almayı istiyorsanız hekiminize sahip çıkın. Mehmet Ali Balcı’ya bir kez daha geçmiş olsun derken, her zaman tüm üyelerimizin yanında olacağımızı bildiriyor ‘bu son olsun’ diyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

  
1553 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam2
Toplam Ziyaret328029
Hava Durumu
Saat