IĞDIR'DA MESLEKTAŞIMIZA BIÇAKLI SALDIRI !
Son zamanlarda önü bir türlü alınamayan Sağlık camiasına karşı şiddet olaylarının son örneğini maalesef 28.9. 2017 günü IĞDIR'DA yaşadık. 
       Iğdır Devlet Hastanesi'nde görevli üroloji uzmanı Dr. Serkan YARIMOĞLU bir hastanın bıçaklı saldırısı sonucu göğsünden ve karnından ağır yaralandı. Meslektaşımız hastanede ameliyata alınırken, olaydan sonra kaçan İbrahim K .’nın yakalanarak göz altına alındığını öğrenmiş bulunuyoruz. Genç meslektaşımıza acil şifalar diliyor, dualarımızla yanında olduğumuzu bildiriyor ve iyi haberlerini almayı temenni ediyoruz. Devlet adına en kutsal kamu hizmetlerinden birini yerine getiren bir meslektaşımız daha saldırıya uğrarken,bizler de sağlıkta şiddetin nedenini ve sorumlularını arıyoruz.
       Sağlıkta şiddetin sorumlusu; yüzlerce kanun maddesini değiştirirken, Türk Ceza kanununa caydırıcı bir kanun maddesi eklemeyenlerdir. Sabim ve Bimer iletişim hatlarını şikayet hattına çevirenler ve şikayetçileri memnun etmek için çalışanlara baskı yapanlar ve bu hukuksuz uygulamaya göz yumanlardır. Sağlık çalışanlarına düşmanlığı reytinge çevirmek isteyen sorumsuz medya mensuplarıdır. Usülsüz istekleri önlemek için yeterli bilgilendirme ve mevzuat düzenlemesi yapmayan bürokratlar ve yöneticilerdir. Bu konuda hamaset nutukları atıp,nutuk bitince hiçbir icraattan kendini sorumlu hissetmeyenlerdir. "Geçmiş olsun" demekten başka birşey yapmayan bizler, başım ağrımasın diye her usülsüz isteği diğer meslektaşlarını umursamadan yerine getiren meslektaşlarımız yani hepimiz bizler de bu iğrenç şiddet vakalarından sorumluyuz.
         Başta kanun yapıcılar, devleti temsil edenler, bürokratlar, medya, sendikalarımız, meslek odalarımız, derneklerimiz, federasyonlarımız ile sivil toplum örgütleri ve tüm sağlık çalışanlarını sorumluluklarının gereklerini yerine getirmeye davet ediyoruz. Üzgün, kırgın ve kızgınız.Meslektaşımıza acil şifalar diler, en kısa zamanda tekrar aramızda görmeyi beklerken, yetkililerden SAĞLIKTA ŞİDDETE karşı caydırıcı düzenlemeler yapmalarını en kısa zamanda bekliyoruz.


                                  DENİZLİ AİLE HEKİMLERİ DERNEĞİ YÖNETİM KURULU
Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
356 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam76
Toplam Ziyaret293254
Hava Durumu
Anlık
Yarın
14° 7°
Saat