• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası


Sağlıkta Şiddet Bitmiyor!
Bir kez daha bir meslektaşımız görevini yaparken bir hastası tarafından silahlı saldırıya uğradı ve verdiği yaşam mücadelesini ne yazık ki kaybetti... Bu acı olayla sağlık çalışanları olarak yeniden üzüldük. yeniden diyoruz çünkü bitmiyor, bitirilmiyor.
          Bildirilen şiddetin buzdağının görünen kısmı olduğu çok açık ve maalesef şiddet öyle sıradan bir olay haline geldi ki artık bırakın sözel şiddeti, ölüm ya da ağır yaralanma durumu olmadığında sağlık çalışanına yönelen şiddet eylemi neredeyse haber değeri bile taşımıyor. Sağlık hizmeti sunanlar ve bu hizmeti alanlar bir bütünün parçasıdır. Bu şiddet dalgasının kurbanları hepimiziz. Ateşli silahların bu kadar kolay temin edilmesi, bu kadar kolay taşınması hiç mi şaşırtıcı değil. Bütün sağlık ortamlarının güvenlik açısından değerlendirilmesini istiyoruz. Ne yazık ki sağlık ortamları adliyelerden, valiliklerden, alışveriş merkezlerinden daha güvenli değil. Kontrollü girişlerin sağlık ortamlarında da bulunmasını değerlendirmeliyiz. Sağlık ortamında gerçekleşen düşük ya da yüksek yoğunluklu her şiddet olayından sonra, şiddet davranışı incelenerek nedenlerinin ve önleme yollarının ortaya konulması gerekir. Etkin sağlıkta şiddet yasasının bir an önce gündeme gelerek bu konuları yasal bir gereklilik haline getirmesi artık bir zorunluluktur.
            Başta yöneticiler olmak üzere herkesi şiddetle mücadeleye davet ediyor, meslektaşımız Dr. Fikret Hacıosman’ın başta ailesi olmak üzere tüm sevdiklerine ve topluluğumuza baş sağlığı diliyoruz.


                                                             DAHED YÖNETİM KURULU
  
512 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam41
Toplam Ziyaret376580
Hava Durumu
Saat