• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası


Anasayfa

29 Mayıs 2015 Cuma günü Samsunda Göğüs Cerrahisi Uzmanı Dr. Kamil Furtun 'un Şehid edilmesi ile Sağlıkta Şiddet had safhaya ulaşmıştır. Bu sebeble TTB AHEF ve diğer tüm STÖ'ler 1 Haziran 2015 Pazartesi günü iş bırakma, bu son elim olayı protesto etmek için toplanma ve Basın Açıklaması yapma kararı almışlardır. DAHED olarak Basın Açıklamamıza ait yazılı metin şağıda sunulmuştur. Değerli Üyelerimize ve Kamuoyuna saygı ile sunulur.
01.06.2015
Denizli Aile Hekimleri Derneği (DAHED) Olağan Genel Kurulunu 10.Mayıs.2015 pazar günü Yenişehir mahallesindeki Dernek merkezinde yaptı.Genel kurulda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Divan kurulu oluşturuldu.Yönetim kurulu adına faaliyet raporu Dr. Suat Erim tarafından okundu.Denetleme kurulu raporunun okunmasının ardından Yönetim kurulu, Denetleme kurulu,Disiplin kurulu ve AHEF delegasyon seçimi yapıldı.
10.05.2015
Hayata gözümüzü açtığımız andan itibaren; sevgi dolu yüzü ve eşsiz şefkatiyle karşılaştığımız, karşılıksız sevgi,hoşgörü,bağlılık,emek ve inanılmaz fedakarlıklarıyla dünyamızı zenginleştiren, sevgilerin en yücesine, mutlulukların en güzeline layık olan annelerimizin günü kutlu olsun. Yoğun iş temposu ile gece gündüz sağlık hizmeti sunan sağlık çalışanı annelerimize saygı ve sevgilerimizi sunar,mutluluklar dileriz. DENİZLİ AİLE HEKİMLERİ DERNEĞİ YÖNETİM KURULU
09.05.2015
Böylesine kutsal bir mesleği, tüm zorluklara rağmen fedakârca yerine getiren tüm Ebelerin 21-28 Nisan ‘‘EBELER HAFTASI’’ nı kutlar sağlık, mutluluk ve başarılar dileriz. DAHED YÖNETİM KURULU
22.04.2015
20.04.2015
BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ Şiddete uğrayan meslektaşımız Dr.Mehmet Ali Balcı’ya destek amacıyla ve Sağlıkta şiddetin son bulması için düzenlenen basın açıklamasına katılan tüm arkadaşlarımıza,Denizli Halk Sağlığı Müdürlüğümüze , Sivil Toplum Kuruluşlarına tek tek çok teşekkür ederiz. Denizli Aile Hekimleri Derneği Yönetim Kurulu
09.04.2015
KINIYORUZ Denizli’de Hekime Yönelik Şiddet Hekime yönelik şiddete bir yenisi daha eklendi. Denizli Pamukkale ilçesi Dokuzkavaklar Aile Sağlığı Merkezinde görev yapan, Dr. Mehmet Ali Balcı saldırıya uğramıştır. Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne kaldırılan meslektaşımızın sağ el başparmak kırığı nedeni ile tedavi ve takibi burada yapıldıktan sonra taburcu edilmiştir. DAHED Başkanı Dr.Suat Erim ve üyemiz Dr.Harun ÇAKMAK ile saldırıya uğrayan meslektaşımızın yanında olduk. Şiddeti ortaya çıkaran sebep ne olursa olsun, şiddet kimin tarafından gelirse gelsin, şiddete uğrayan taraf olmaktan bıktık. Gecesini gündüzüne katan, zorlu iş yükü altında ezilen aile hekimlerimize şiddet kabul edilemez. Denizli Aile Hekimleri Derneği olarak meslektaşımıza uygulanan şiddeti kınıyoruz. Sağlık alanında şiddet ortamını hazırlayan tüm olumsuzluklara karşı acilen gerekli yasal önlemlerin alınmasını talep eder, konunun takipçisi olacağımızı Saygılarımızla Kamuoyuna duyururuz. DAHED Yönetim Kurulu
08.04.2015
Aile hekimliğinin kanayan yarası haline gelen “Nöbetler Konusunda” Danıştay son noktayı koydu. Danıştay konu ile ilgili kararını verdi. Danıştay 5. Dairesi 2015/1711 sayılı kararında “Aile hekimlerinin görevleri, 5258 sayılı Aile Hekimliği Kanununun (işlem tarihindeki adı Aile Hekimliği Pilot Uygulaması Kanunudur) 2. maddesindeki tanımda yer almaktadır. Keza, statüleri ve mali hakları da aynı Kanunda düzenlenmiş, sair hususların Yönetmeliklerle düzenlenmesi, Kanunun 8.maddesiyle öngörülmüştür. Farklı bir statüde görev yapan aile hekimlerine Kanunda sınırları çizilip tarifi yapılan ve imzalanan sözleşmelerle de sınırları belirtilen görevleri dışında başka görevler verilmesini olanaklı kılan yasal bir hüküm bulunmamaktadır.” demiştir. Aile hekimlerinin görev tanımı dışında görev verilemeyeceğini karar bağlamıştır. Bu karar ile aile hekimlerine verilen adli nöbet, defin nöbeti, otopsi nöbeti, acil nöbeti vb tüm görevlerin yok hükmünde olduğunu açıklamıştır.
27.03.2015
Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliğinin yapılan değişikliklerden sonraki haline ulaşmak için devam ediniz
26.03.2015
18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi’nin 100. yılını iftiharla kutluyor; Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere hiçbir zaman unutulmayacak olan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, şükran ve saygıyla anıyoruz. (DAHED Yönetim Kurulu)
18.03.2015
Yenicekent ASM'de görev yapan Dr.Özgür Özdağ ilimizde yılın doktoru seçilmiştir. Yenicekent Aile Sağlığı Merkezinde gösterdiği üstün gayret ve özverili çalışmaları nedeniyle 14 Mart Tıp Bayramı Kutlamaları çerçevesinde yılın doktoru seçilen Aile Hekimi Dr.Özgür Özdağ ödülünü Sağlık Bakanı Sayın Dr.Mehmet Müezzinoğlu'nun elinden Çanakkale'de düzenlenen törenle aldı.Kendisini tebrik eder, başarılı çalışmalarının devamını dileriz. (DAHED Yönetim Kurulu)
14.03.2015
14 Mart Tıp Bayramı kutlamaları çerçevesinde Denizli Valiliği önünde yapılan Çelenk Sunma Törenine katıldık.Denizli Aile Hekimleri Derneği ile birlikte Pamukkale Üniversitesi, Halk Sağlığı Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Tabipler Odasının katıldığı organizasyon, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Denizli Valiliği Atatürk Anıtı önünde yapılan törende tüm kurumların sırayla çelengini sunması ile seremoni son buldu.
14.03.2015
Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 11.03.2015 tarihli Resmi Gazetede Yayımlanarak Yürürlüğe Girdi.
12.03.2015
TÜM KADINLARIMIZIN KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLUYORUZ
08.03.2015
DENİZLİ AİLE HEKİMLERİ DERNEĞİ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI DUYURUSU VE DAVETİYESİ Değerli Üyelerimiz 03.Mart.2015 Perşembe günü yapılan DAHED Yönetim Kurulu toplantısında Dernek Tüzüğümüz gereği 2 yılda bir mayıs ayı içerisinde yapılması gereken Olağan Genel Kurul tarihi belirlenmiştir.
06.03.2015
19.02.2015
Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF) Hukuk Müşaviri Avukat Arda Aşık aile hekimliği sisteminde karmaşa yaratan Cumartesi nöbetlerini değerlendirdi.Aşık ,Türk Ceza Kanunu Hükümleri uyarınca söz konusu hukuki değerlendirme nedeni ile nöbet görevine riayet etmeyen aile hekimi hakkında suç oluşturmadığı sonucuna varıldığını kaydetti.
22.01.2015
Denizli Aile Hekimleri Derneği olarak bağlı olduğumuz AHEF'nun 16-17-18 Ocak 2015 tarihinde Antalya’da yapmış olduğu AHEF-Başkanlar toplantısında dernegimizi DAHED 2.Başkanı Dr.Yaşar ALTIN temsil etmiştir.Toplantı sonucunda, il başkanlarından ve sahadan gelen geri bildirimlerin değerlendirilmesi sonucu aşağıdaki kararlar alınmıştır.
19.01.2015
AİLE HEKİMLERİNİN %60'I, AİLE SAĞLIĞI ELEMANLARININ İSE %77 'Sİ İŞ YÜKÜ ALTINDA EZİLMEKTEDİR.
16.01.2015
Anayasa Mahkemesinin, sözleşmeli aile hekimi ve aile sağlığı elemanlarının izin haklarının yönetmelikle düzenlenmesini öngören kanun hükmünün iptal gerekçesi Resmi Gazete'de yayınlandı.
10.01.2015
 8 
         AHEF Eğitim Komisyonunun BERKO İlaç ile ortak düzenlediği DERMATOLOJİ KÖPRÜSÜ Eğitimlrinin onuncusu PROF DR.ÜLKER GÜL'ÜN sunumuyla 01.04.2017 günü saat 09.00da DENİZLİ ANEMON OTEL'de gerçekleştirildi. Denizli Aile Hekimlerinin yoğun ilgi gösterdiği eğitim toplantısında '' deri bakımı ve çinko, sık görülen deri hastalıkları'' konularında güncel bilgiler verildi.
        Toplantının gerçekleşmesinde emeği geçen sayın hocamız Prof.Dr. Ülker GÜL'e, Berko ilaç yetkililerine, Ahef Eğitim Komisyonuna ve ilimiz komisyon üyeleri Dr. Suat ERİM ve Dr. Harun TEKE'ye teşekkürlerimizi sunarız. DAHED YÖNETİM KURULU
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam37
Toplam Ziyaret438982
Hava Durumu
Saat